Pro ECO Life Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Jest powszechnym błędnym przekonaniem, że odwodnienie występuje w czasie upałów lub przypadków zagubienia się na pustyni. Chociaż w takich okolicznościach z pewnością można się odwodnić, może się to zdarzyć każdemu o każdej porze roku, przy każdej pogodzie. Nasze ciała potrzebują wody do uzupełnienia komórek i utrzymania maksymalnej wydajności. Kiedy nie odżywiamy się, komórki te praktycznie krzyczą z głodu. Może to wpływać na naszą wydajność, na podstawowe funkcje, a nawet powodować zagrażające życiu problemy medyczne.

Kiedy stajemy się odwodnieni, nasze tętno wzrasta, zmniejsza się przepływ krwi do naszej skóry, a temperatura naszego ciała może wzrosnąć do niebezpiecznej wysokości. Pomimo filmów o pustynnych odkrywcach lub płonących upalnych dniach możesz łatwo odwodnić się także jesienią lub zimą. Chodzi po prostu o brak wody w naszym organiźmie.

Ćwiczenia, sport i inne forsowne ćwiczenia mogą powodować szybszą utratę wody, a także intensywne ciepło, ale ignorowanie zapotrzebowania twojego organizmu na odpowiednie paliwo jest czymś, o czym powinieneś pamiętać każdego dnia. Oto oznaki odwodnienia organizmu …

Bół głowy
Zawroty głowy
Nudności
Problemy z koncentracją
Pragnienie
Zmęczony lub słaby
Mocz jest jasnożółty (powinien być prawie czysty)

Jeśli nie zareagujesz natychmiast po zauważeniu tych objawów, twoje ciało może zacząć ciężkie odwodnienie, co może mieć tragiczne konsekwencje. Suche usta i język, zapadnięte oczy, niewielkie ilości moczu oraz jasny lub wyjątkowo ciemny mocz z zapachem to oznaki silnego odwodnienia. W takim przypadku natychmiast wezwij pomoc medyczną.

Chodzi o to, aby nigdy nie czuć pragnienia. Jeśli jesteś spragniony, stajesz się odwodniony. Upewnij się, że spożywasz wodę przez cały dzień. Podczas uprawiania sportu lub ćwiczeń należy pić płyny przed imprezą, w jej trakcie i po niej. Dla osób lub dzieci, które mają trudności z konsumpcją wody, spróbuj napojów sportowych. Sprzyja to lepszemu nawodnieniu i utrzymuje ciało w stanie nasyconym. Zrób sobie harmonogram, w którym każdego dnia osiągniesz określone spożycie płynów i zawsze trzymaj przy sobie butelkę z wodą. Przyda się, gdy będziesz załatwiał sprawy.

Zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących nawadniania. Bez względu na pogodę na zewnątrz lub jaką aktywność podejmujesz, nie odżywiając ciała odświeżającymi, czystymi płynami, ryzykujesz poważnymi problemami medycznymi. Życie może być gorączkowe, ale wszyscy powinniśmy pamiętać, aby zatrzymać się i wypić łyk.

Masz pytania dotyczące tego, jak działa nasz system filtracji? Skontaktuj się z ProEcoLife już dziś pod numerem 312.889.8888, aby porozmawiać z naszym niesamowitym personelem!

Posty powiązane

Zostaw komentarz