Pro ECO Life Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Coronavirus Water Myths Debunked

Wydaje się, że nastąpił napływ informacji dotyczących tego, co ludzie powinni robić, a czego nie powinni robić podczas pandemii koronawirusa. Chociaż wiele z tych wskazówek jest przydatnych, wiele z nich jest po prostu nieścisłych. Klątwa mediów społecznościowych polega na tym, że dezinformacja ma szansę rozkwitnąć i zatrzeć fakty. Oto kilka popularnych mitów dotyczących wpływu wody pitnej na Covid-19.

Woda pitna może „zabić” wirusa – FAŁSZ

Popularnym mitem podróżującym po sieci jest to, że powinieneś pić wodę co około 15 minut, aby zmyć koronawirusa do żołądka, gdzie zabiją go kwasy. Nie ma wyraźnych wskazówek, że to bezpośrednio chroni cię przed powikłaniami. Po prostu NIE możesz „usunąć” wirusa. Oczywiście woda pitna jest niezbędna do wzmocnienia i utrzymania układu odpornościowego, jak również do utrzymania nawilżenia błon śluzowych, o czym pisaliśmy w ostatnim poście na blogu. Dowiedz się więcej o tym, dlaczego picie wody pitnej podczas koronawirusa jest ważne.

Utrzymywanie wilgoci w ustach i picie dużej ilości wody zapobiega infekcji – FAŁSZ

Nie ma absolutnie żadnych naukowych dowodów na to, że utrzymywanie wilgoci w ustach zapobiegnie zakażeniu koronawirusem. Ponownie, zawsze ważne jest, aby pić wodę i pozostać nawodnionym, aby wzmocnić najważniejsze funkcje organizmu, ale nie zapobiega infekcji. Nic nie jest absolutnym lekarstwem na wszystko.

Covid-19 może rozprzestrzeniać się w wodzie pitnej – FAŁSZ

Według CDC Covid-19 nie został wykryty w wodzie pitnej. Sugerują jednak, że odpowiednia filtracja i dezynfekcja miejskiej wody pitnej jest ważnym środkiem zapobiegawczym, który pomaga usunąć lub dezaktywować wirusa, który ją powoduje. Jest to coś z rodzaju rozwiązań „lepiej dmuchać na zimne”.

Istnieje szansa, że Covid-19 może znajdować się w naszych basenach, jacuzzi lub spa – FAŁSZ

CDC monitoruje tę szczególną sytuację, ale na dzień dzisiejszy szansa, że Covid-19 rozprzestrzenia się wśród ludzi poprzez publiczne baseny, wanny z hydromasażem lub spa, jest niewiarygodnie mała. Radzą, aby przy odpowiedniej konserwacji, dezynfekcji i użytkowaniu takiego sprzętu, jeśli coś istniało, powinno ono dezaktywować wirusa, który je powoduje. Większa prewencja wynika z dystansu społecznego i kwarantanny, więc trzymaj się z dala od publicznych basenów, jacuzzi lub spa, dopóki Ogólnoświatowa Organizacja Zdrowia nie ogłosi kwarantanny.

Zrozumienie prawdy jest istotne dla zachowania bezpieczeństwa, ale nie żałuj sobie wody pitnej podczas kwarantanny. Bardzo ważne jest, aby zawsze być nawodnionym. Nie ma znaczenia, czy używasz ciepłej czy zimnej wody, dobrze spień ręce mydłem i myj je przez co najmniej 20 sekund. Trzymaj się 6 stóp od obcej osoby w miejscu publicznym, a jeśli jesteś chory – nawet pociągnij nosem, zostań w domu, aż poczujesz się lepiej. Wiedza jest ważna, więc zadbajcie o siebie i pamiętajcie o dalszym piciu dziennej dawki wody.

Masz pytania dotyczące tego, jak działa nasz system filtracji? Skontaktuj się z ProEcoLife już dziś pod numerem 312.889.8888, aby porozmawiać z naszym niesamowitym personelem!

Posty powiązane

Zostaw komentarz