Pro ECO Life Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

How To Keep Your Drinking Water Safe

Woda z kranu może być bezpieczniejsza niż picie wody prosto z jeziora Michigan, ale z czasem może stanowić problem. Wraz z upływem czasu śladowe ilości metalu łączą się z cząsteczkami wody płynącej z kranu. Nawet środek dezynfekujący używany do czyszczenia naszej wody może powodować podrażnienia i dyskomfort. Nie martw się, istnieje kilka sposobów, które pomogą Ci zapewnić bezpieczeństwo wody pitnej.

TEST – eksperci zalecają coroczne lub co dwa lata przeprowadzanie testów wody pitnej i kuchennej w domu przez certyfikowane przez państwo laboratorium badań środowiskowych. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy nadal używają wody ze studni. Testując wodę, możesz wykryć problemy wpływające na jakość, takie jak stare instalacje hydrauliczne lub naruszenia EPA. Możesz także zlecić inspekcji wody w swoim mieście, jeśli zauważysz mętną lub obskurną wodę.

RAPORT JAKOŚCI WODY – Wierzcie lub nie, wasze miasto wysyła raport o jakości wody. Wielu obywateli otrzymuje je pocztą, za pośrednictwem strony internetowej miasta lub może łatwo udać się do ratusza i poprosić o kopię. Poświęć trochę czasu na przeczytanie go. Jest to oficjalny raport na temat tego, co znajduje się w zasobach wodnych i na co powinieneś zwrócić uwagę. W tym raporcie często wyszczególniono sposoby, w jakie firma energetyczna planuje naprawić wszelkie problemy lub naruszenia.

KUCHNIA – Aktualizuj stan kanalizacji w swoim domu. Stare rury, takie jak ołów i skorodowana miedź, mogą zanieczyścić wodę wpływającą do domu i powodować problemy zdrowotne. Wymieniając stare rury i upewniając się, że istniejący system jest w dobrym stanie, znacznie zmniejszasz ryzyko dla swojej rodziny.

ZATRUCIA – Czy używałeś nawozu lub pestycydów na trawniku? Co powiesz na zmianę oleju lub środka przeciw zamarzaniu w samochodzie? Te chemikalia mogą przenikać do wód gruntowych i kończyć w samych jeziorach, strumieniach i rzekach, z których kierujemy wodę do użytku w naszych domach. Z czasem te szkodliwe produkty uboczne mogą również przedostawać się do studni, niezależnie od głębokości ich wykopania. Pestycydy i płyny samochodowe skieruj do centrum recyklingu, aby uniknąć dodawania trucizny do naszych zapasów wody. Dobrze jest nie spłukiwać również niewykorzystanych leków – na wszelki wypadek.

FILTRUJ SWOJĄ WODĘ – Eksperci sugerują zapewnienie innej linii obrony poprzez filtrowanie wody pitnej za pomocą domowej technologii oczyszczania wody. Odwrócona osmoza jest uważana za „cadillaca” domowych systemów filtracyjnych i może być ukierunkowana na określone chemikalia lub zanieczyszczenia, które Cię dotyczą. Zdobądź wiedzę o filtrach, które eliminują zanieczyszczenia, o które najbardziej się martwisz, i upewnij się, że Twój nowy system je ma.

ŚWIADOMOŚĆ – Bądź świadomy prac budowlanych lub kanalizacyjnych w Twojej okolicy, ponieważ wykopy mogą również wpływać niekorzystnie na wodę pitną. Twoja wioska prawdopodobnie zostanie powiadomiona, jeśli będzie miała miejsce nadmierna praca i będziesz postępować zgodnie z ich wytycznymi dotyczącymi bieżącej wody lub ograniczeniami zużycia. Pozostań w ścisłej komunikacji z gminą, aby uniknąć problemów z systemem domowym w przypadku zakłócających prac kanalizacyjnych i / lub prac budowlanych.

Wykonanie tych kroków może pomóc w utrzymaniu czystości wody pitnej i uniknięciu większych problemów. Najlepszą obroną przed chemikaliami jest wiedza i komunikacja. Dowiedz się, jakich chemikaliów używasz, które mogą zanieczyścić nasze zasoby wodne i jak prawidłowo je zutylizować. Poproś o informacje od lokalnych mediów i departamentów miasta, aby upewnić się, że przestrzegane są wytyczne zapewniające bezpieczeństwo. Zapisz się, aby otrzymywać e-maile lub SMS-y ze wsi, aby być świadomym prac kanalizacyjnych, które mogą wpłynąć na ciebie lub w przypadku problemów z zaopatrzeniem w wodę. To prawda – wiedza to potęga!

Nie wahaj się skontaktować z lokalnymi ekspertami ds. Filtracji wody pod numerem 312.889.8888, aby dowiedzieć się, jak najszybciej uzyskać czystą wodę we własnej przestrzeni życiowej.

Posty powiązane

Comments (1)

I am so grateful for your article post. Really looking forward to read more. Fantastic. Modesta Farlie Vezza

Zostaw komentarz