Pro ECO Life Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Are You Washing Your Hands In Coronavirus-Free Water?

Początek 2020 r. był udręką. Po wybuchu pandemii koronawirusa na całym świecie wprowadzono jednolitą kwarantannę, aby kontrolować rozprzestrzenianie się tego wirusa. Częścią wytycznych zdrowotnych CDC jest dystans społeczny, maski i konsekwentne mycie rąk.

W naszych wysiłkach na rzecz zachowania zdrowia, jak czysta jest woda, która ma chronić nas przed zarazkami?

W 2003 roku wybuch SARS został wykryty również w systemach kanalizacyjnych, a dane sugerują, że gotowanie lub przepuszczanie wody przez system oczyszczania odwróconej osmozy pomogło inaktywować ten szczep koronawirusa. Szybko przejdź do naszej obecnej pandemii. Jak dotąd dowody wskazują, że szanse wirusa Covid-19 przechodzącego przez systemy kanalizacyjne są niewiarygodnie małe. Oczywiście może być to możliwe, ale nic nie wskazuje na to, aby tak było, abyś mógł odetchnąć z ulgą. Tak więc NIE, prawdopodobnie nie umyjesz rąk w Covid-19.

Jednak wiedząc, że publiczne źródła wody często przepuszczają inne szkodliwe chemikalia i bakterie, czy nie lepiej jest zabezpieczyć je bezpiecznie i upewnić się, że twoja woda jest najlepszej możliwej jakości?

Wiele osób gromadziło wodę butelkowaną, próbując utrzymać czystą wodę w swoich domach, dopóki nie odkryto więcej o tym szczepie. W końcu te butelki z wodą wyczerpią się. Utrzymanie codziennego życia – picie, mycie, czyszczenie – za pomocą wody butelkowanej jest po prostu niemożliwe. Świetnym sposobem na wyeliminowanie wirusów jest gotowanie wody z kranu. Gdy zapasy wody zostaną zanieczyszczone, urzędnicy zdrowia zwykle wydają obywatelom porady dotyczące gotowania wody. Zwykle trwa to krótko, aż problem zostanje rozwiązany.

Co się jednak stanie później? Jasne, że wirusa już nie ma, ale co ze szkodliwymi chemikaliami lub innymi zanieczyszczeniami, które przedostają się do publicznych zasobów wodnych? Nie możesz zagotować każdej kropli wody, której używasz przez resztę życia, prawda? To byłaby praca na pełny etat i jedna z niewielu rzeczy, które kiedykolwiek zrobiłeś. Po prostu nie jest to wykonalne w perspektywie długoterminowej.

Jednym z najbardziej wydajnych sposobów uzyskania lepszej jakości wody jest instalacja systemu oczyszczania. Bezcenne jest posiadanie źródła wody wolnego od zanieczyszczeń i natychmiast dostępne. Nie musisz tracić tyle cennego czasu, próbując utrzymać czystość wody lub żyć życiem z plastikowej butelki. Kiedy odkręcasz kran lub bierzesz prysznic, masz spokój, wiedząc, że twoja woda nie jest pełna chemikaliów ani bakterii. W rzeczywistości większość membran systemu odwróconej osmozy ma rozmiary porów 1000 razy mniejsze niż średnica koronawirusa, co znacznie zmniejsza szanse, że może on do ciebie przejść.

Pamiętaj, że jeśli kiedykolwiek zostanie wydany komunikat o gotowaniu dla twojego obszaru, weź go na poważnie. Zagotuj nawet przefiltrowaną wodę, ponieważ oznacza to, że w tej partii jest coś, czego nawet systemy odwróconej osmozy nie mogą zatrzymać. Rzadko zdarza się, aby jeden został wydany w większości części świata. Przez resztę czasu utrzymuj czystość i ochronę wody za pomocą systemu oczyszczania, takiego jak Pel75. Nie zostawiaj przypadkowi jakości wody pitnej, utrzymuj ją w czystości i zdrowiu!

Nie wahaj się skontaktować z lokalnymi ekspertami ds. Filtracji wody pod numerem 312.889.8888, aby dowiedzieć się, jak najszybciej uzyskać czystą wodę we własnej przestrzeni życiowej.

Posty powiązane

Zostaw komentarz