Pro ECO Life Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

How Clean Water Made Thanksgiving

Święto Dziękczynienia zbliża się wielkimi krokami, dlatego zastanawiamy się, jak będą wyglądać obchody tej uroczystości w Waszych domach. Wierzcie lub nie, ale czysta woda miała duży wpływ na pierwsze Święto Dziękczynienia obchodzone przez Pielgrzymów.

Chociaż powszechnie uważa się, że Pielgrzymi przybyli do Ameryki w celu wolności religijnej, nie jest to do końca prawdą. Pielgrzymi uciekli z Anglii i osiedlili się w Holandii, gdzie mieli dużo wolności religijnej do tworzenia własnej tożsamości kulturowej. To, co naprawdę przywiodło ich do Ameryki, wywodziło się z tego, że, będąc imigrantami w Holandii, nie mieli pracy, a co za tymi idzie – pieniędzy. Aby stworzyć lepsze życie dla swojej rodziny, byli zmuszeni odbyć podróż do nowego świata.

Podróż statkiem nie należała do najłatwiejszych doświadczeń. Niespokojne morza, przecieki statków, choroby i przenikliwe zimno zniszczyły wędrówkę. W tym czasie woda nie była tak odkażona, jak wiemy, a woda na statku była szczególnie nieczysta. Napoje alkoholowe powstały nie po to, aby wprowadzić podróżujących w stan przyćmienia zmysłów, ale ponieważ można je było przechowywać przez miesiące i bezpiecznie spożywać. Woda znajdująca się w rezerwach statków byłaby wysoce zanieczyszczona, więc piwo i wino były często spożywane, nawet przez dzieci. Kiedy zapasy piwa skończyły się na statku, kapitanowie szybko podjęli decyzję o dokowaniu i w rezultacie tak właśnie Pielgrzymi wylądowali w pobliżu skały Plymouth.

Pierwsza zima była trudna dla Pielgrzymów i ponad połowa z nich zginęła z powodu ciężkich warunków i niewystarczających zasobów. Tych 50 Pielgrzymów, którzy przeżyli pierwszy rok, dowiedziało się o alternatywnych źródłach pożywienia i czystej wodzie od swoich rdzennych Amerykanów, takich jak Squanto z plemienia Wampanoag. Chociaż rdzenni Amerykanie obchodzili własne wersje Święta Dziękczynienia od lat, Pielgrzymi świętowali swoje pierwsze w historii. Ich przetrwanie zależało od wiedzy przekazanej im na temat źródeł czystej wody, które były zdatne do picia i obfite w dziką przyrodę, na łonie której mogli się delektować.

31 lat po tym pierwszym Święcie Dziękczynienia, Boston założył pierwszy wodociąg w Stanach Zjednoczonych. Firma Water Works Company z Bostonu zbudowała system przewodów grawitacyjnych, w którym wydrążone kłody doprowadzały wodę ze studni i źródeł do sztucznego zbiornika. I tak, bez czystej wody w celu poprawy warunków życia i zachowania życia pierwszych osadników, Pielgrzymujące Święto Dziękczynienia mogło nigdy się nie wydarzyć.

Podczas gdy Rzymianie budowali złożone systemy nawadniające, a wiele osób w ciągu historii w znacznym stopniu przyczyniło się do wykorzystania wody w wielu zastosowaniach, mieliśmy bardzo podstawowe sposoby jej oczyszczenia. Hipokrates stworzył pierwszy filtr workowy w 500 pne, aby usunąć osad z wody, ale tak naprawdę to ewolucja technologii zapoczątkowała lepsze procesy oczyszczania. Bez tych wszystkich pionierów nie mielibyśmy postępów, które pozwoliłyby nam pić czystą i bezpieczną od wszelkich zanieczyszczeń wodę.

Dzięki kreatywnym umysłom i wynalazcom rozwinęliśmy się do tego stopnia, że ​​możemy mieć tak zaawansowane technologie, jak system filtracji wody PEL75 we własnych domach. Dzięki Indianom dzielącym źródła czystej wody i zdrowszym sposobem życia Pielgrzymi przeżyli krytyczną sytuację i okazali wielkie podziękowania, urządzając wielką ucztę, którą kojarzymy jako nasze obecne Święto Dziękczynienia.

Nadszedł dzień, w którym wyrażamy głęboką wdzięczność dla życia, zdrowia, rodziny, przyjaciół, szczęścia i nie tylko, ale nie możemy zapominać, że to czysta woda naprawdę pomogła ukształtować Święto Dziękczynienia.

Masz pytania dotyczące tego, jak działa nasz system filtracji? Skontaktuj się z ProEcoLife już dziś pod numerem 312.889.8888, aby porozmawiać z naszym niesamowitym personelem!

Posty powiązane

Zostaw komentarz