Pro ECO Life Blog


You will find a lot of interesting and useful knowledge which we would like to share with pleasure.
Useful tips, curiosities from our work, news, and much more.

Jaką wodę wybrać - butelkową czy z kranu?
Jaką wodę wybrać, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie? Czy warto pić wodę z kranu zamiast butelkowej? Jakie są za i przeciw? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz poniżej!

 

Jaką wodę wybrać – butelkową czy z kranu?

Pomimo radykalnego postępu cywilizacyjnego oraz technologicznego, wciąż panuje powszechne przekonanie, że woda z kranu jest gorsza jakościowa od wody butelkowej. W rzeczywistości może być na odwrót. W ciągu ostatnich dziesięcioleci zaszły znaczące zmiany, dotyczące zarówno procesu produkcji, jak i dostawy wody wodociągowej do naszych domów. Warto tutaj podkreślić, że głównym sposobem uzdatniania wody, która płynie w Twoim kranie, nie jest już chlorowanie. Błędnym myśleniem jest również, że od nieprzegotowanej kranówki można się pochorować – wszystko zależy od miejsca Twojego zamieszkania oraz lokalnych wodociągów.

To właśnie brak świadomości jest przyczyną stale rosnącej konsumpcji wody butelkowej, której produkcja wiąże się z pogłębianiem problemów środowiskowych poprzez utylizację butelek jednorazowych oraz zwiększanie emisji dwutlenku węgla na skutek codziennych dostaw produktu na rynku globalnym. Picie wody butelkowej wiąże się również ze znacznie wyższymi kosztami, niż picie wody prosto z kranu. Wybierając kranówkę, nie tylko oszczędzamy, ale dbamy też o naszą planetę, nie wspierając produkcji plastiku. Warto wspomnieć, że w dużej części większych miast na świecie woda z kranu nie odbiega jakością od wody butelkowej, a bardzo często ma nawet wyższą zawartość minerałów.

Zanim zdecydujesz się na zakup wody butelkowej, spróbuj skosztować wody prosto z kranu w Twoim domu, ponieważ może okazać się, że nie różni się ona zbytnio smakiem ani składem od tej, którą kupujesz w sklepie. Jeśli jednak masz wątpliwości dotyczące jakości wody, którą oferują wodociągi Twojego miasta, rozważ skorzystanie z systemu filtracji PEL75, polegającemu na odwróconej osmozie, która eliminuje osady m.in. rdzy, chloru, ołowiu, bakterii i lotnych związków organicznych (LZO), w tym pestycydów i herbicydów.

Dowiedz się więcej o naszym procesie filtracji TUTAJ lub skontaktuj się z lokalnymi ekspertami w dziedzinie filtracji wody pod numerem 312.889.8888, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz nawet już DZIŚ mieć czystą wodę w swoim własnym domu!

Posty powiązane

Comments (1)

[…] korzystanie z wody: Pamiętaj o świadomym korzystaniu z wody. Zamykaj kran podczas mycia zębów czy golenia, nie pozwalaj na niepotrzebne spływanie wody. […]

Zostaw komentarz