Pro ECO Life Blog


You will find a lot of interesting and useful knowledge which we would like to share with pleasure.
Useful tips, curiosities from our work, news, and much more.

Bad Water Triggering Health Concern In Europe

Chociaż wszyscy życzą sobie, aby nowy rok zaczynał się od dobrego zdrowia i sukcesu, rok 2021 nie zaczyna się tak dobrze w przypadku niektórych krajów europejskich, gdzie wykryto zły stan jakości wody. Barcelona Institute for Global Health właśnie potwierdził obecność THM, chemicznych trihalometanów w zaopatrzeniu w wodę w co najmniej 26 krajach.

THM składają się z chloroformu, bromodichlorometanu, dibromochlorometanu i bromoformu – okropnej kombinacji, która czasami może występować jako produkt uboczny podczas procesów dezynfekcji wody. Wysoki poziom THM może być niezwykle niebezpieczny – podejrzewa się, że może sprzyjać rozwijaniu się nowotworowi pęcherza, poprzez spożywanie, wdychanie lub wchłanianie cząsteczek przez skórę. W ciągu ostatnich dwóch dekad poczyniono znaczące postępy w obniżaniu poziomów THM w wielu krajach.

Eksperci są zgodni, że dezynfekcja wody jest absolutnie niezbędna do wyeliminowania infekcji, a chlor jest najczęściej stosowanym środkiem dezynfekującym na świecie. Jednak THM osiągają niebezpieczne poziomy, gdy wchodzą w reakcję z chlorem. Kiedy naukowcy przeprowadzili testy, odkryli, że poziom THM był wyjątkowo wysoki w Wielkiej Brytanii, na Cyprze, na Węgrzech, w Irlandii, we Włoszech, w Polsce, Estonii, Hiszpanii i Portugalii. Co to oznacza dla mieszkańców tych krajów?

Prowadzone są dalsze badania i wprowadzane są środki mające na celu naprawienie takich problemów, ale w międzyczasie mieszkańcy mogą zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia obcych substancji chemicznych, filtrując wodę w domu i biurze. System odwróconej osmozy może pomóc zoptymalizować uzdatnianie wody, aby znacznie zmniejszyć obecność chemikaliów. Te systemy filtrów mogą nie tylko pomóc w czyszczeniu wody pitnej, ale także wodzie, którą myjesz i czyścisz. Na chwilę obecną naukowcy z Instytutu współpracują z osobami odpowiedzialnymi za jakość wód w rejonie, aby zgłębić tę materię głębiej i, miejmy nadzieję, opracować lepsze środki bezpieczeństwa na przyszłość.

Masz pytania dotyczące tego, jak działa nasz system filtracji? Skontaktuj się z ProEcoLife już dziś pod numerem 312.889.8888, aby porozmawiać z naszym specjalistą!

Posty powiązane

Zostaw komentarz