Pro ECO Life Blog


You will find a lot of interesting and useful knowledge which we would like to share with pleasure.
Useful tips, curiosities from our work, news, and much more.

Lead Found In Bartlett Drinking Water

Na zachodnich przedmieściach Bartlett w zachodniej części Chicago urzędnicy stwierdzili niezwykle wysokie stężenie ołowiu w wodzie pitnej wielu domów i budynków należących do lokalnej społeczności.

Ołów nie pochodzi ze źródeł wodnych, ale może z czasem dotrzeć do wody wodociągowej z powodu naturalnej korozji rur. Wszelkie instalacje ołowiane, które nie zostały zaktualizowane w konstrukcjach zbudowanych przed połową lat 80-tych, prawdopodobnie znajdą ślady w zaopatrzeniu w wodę. Różne czynniki, takie jak temperatura i kwasowość wody oraz stopień zużycia rur, wpływają na zasięg ołowiu wchodzącego do wody.

Urzędnicy traktują to poważnie, ponieważ wysokie stężenie ołowiu może powodować poważne problemy zdrowotne u dzieci i kobiet w ciąży. Związano to również z problemami sercowo-naczyniowymi, zmniejszeniem czynności nerek i problemami z reprodukcją u przeciętnych dorosłych.

Bartlett podejmuje działania mające na celu wyeliminowanie problemu w możliwie największym stopniu, takie jak zapewnienie filtrów wody do domów, gdzie występuje wysoki poziom ołowiu w wodzie pitnej.  Co jeszcze należy zrobić w takich okolicznościach?

Masz pytania dotyczące tego, jak działa nasz system filtracji? Skontaktuj się z ProEcoLife już dziś pod numerem 312.889.8888, aby porozmawiać z naszym niesamowitym personelem!

Posty powiązane

Zostaw komentarz