Pro ECO Life Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

bad water

Wszyscy wiemy, że woda jest niezbędnym elementem naszego przetrwania. Aby zachować zdrowie, wszyscy powinniśmy pić w dużych ilościach. Starożytni Chińczycy twierdzili, że często pijana woda oczyszcza ciało i sprzyja długowieczności. Ale jakość wody jest różna. Czy dobrze jest pić go prosto z kranu, czy lepiej jest to woda butelkowana lub filtrowana? A jeśli filtrowany, który jest najlepszym filtrem? To bardzo szeroki temat, ale zacznijmy od dwóch źródeł: wody odwróconej osmozy i wody butelkowanej.

System filtracji odwróconej osmozy ProEcoLife

Ten system jest wyposażony w mineralizator, jonizator i wydajną membranę. Usuwa wszelkie zanieczyszczenia (błoto, szlam, piasek, rdzę) z wody, poprawia smak i zapach wody oraz jej kolor, skutecznie redukuje chlor i zanieczyszczenia organiczne. Ponadto wzbogaca wodę w związki takie jak magnez, sód, potas, wapń i chlorek w ilości porównywalnej do najlepszej wody źródlanej.

WODA BUTELKOWANA

Media stworzyły obraz wody butelkowanej jako produktu, który można podawać najmłodszym dzieciom. Okazuje się jednak, że ten uniwersalny produkt może przynieść więcej strat niż zysków. Przede wszystkim opakowania plastikowe mają niebezpieczny wpływ na wodę, a tym samym na nasze zdrowie. Plastikowe butelki mogą uwalniać szkodliwe substancje (BPA), jeśli zostaną użyte ponownie lub zostaną wystawione na słońce. Zużycie nawet niewielkiej ilości może spowodować zmianę w funkcjonowaniu układu hormonalnego. Obecnie u wielu osób zdiagnozowano choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, astma i rak, które były związane z wpływem BPA. Badania na zwierzętach sugerują, że może to również pogorszyć rozwój mózgu i układu odpornościowego, a skutki mogą zostać przekazane przyszłym pokoleniom. Ponadto plastikowe butelki są również niebezpieczne dla środowiska.

Jeśli racjonalnie weźmiemy pod uwagę czynnik zdrowia w naszej wodzie pitnej, uznamy, że filtr odwróconej osmozy jest bardziej niezawodnym źródłem, ponieważ wytwarzana przez niego woda jest zdrowsza, smaczniejsza i ogólnie tańsza niż woda butelkowana.

Posty powiązane

Zostaw komentarz