Pro ECO Life Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Bakterie

Woda to nie tylko H2O. Zawiera różne dobre minerały zwane makro i mikroelementami, takie jak wapń i magnez, ale niestety zawiera również szkodliwe substancje wtórne. Substancje te dostają się do wody z zanieczyszczeń związanych z rozwojem cywilizacji. W konsekwencji, przez zużytą wodę lub inne napoje z niej wykonane, dostają się do ludzkiego ciała.

Poniżej wymieniono niektóre z głównych substancji wtórnych:

Azotyny i azotany – szkodliwość azotanów jest niewielka, ale mogą przekształcić się w toksyczne azotany, które uszkadzają czerwone krwinki. Mogą powodować niedotlenienie, co prowadzi do wad rozwojowych i działania rakotwórczego.

Fluorek – przyczynia się do rozwoju fluorozy, choroby objawiającej się plamami na szkliwie zębów i ich kruchością. Powoduje dysfunkcję niektórych gruczołów, takich jak tarczyca, nadnercza, trzustka. Powoduje odwapnienie kości, deformację kręgosłupa, obniżenie poziomu inteligencji.

Bar – uszkadza układ nerwowy i układ sercowo-naczyniowy.

Uran – może uszkodzić nerki.

Ołów – powoduje choroby ośrodkowego układu nerwowego, uszkodzenie wątroby i nerek, upośledzenie umysłowe u dzieci.

Chlor – i jego pochodne zakłócają wchłanianie jodu, obniżając go i zwiększając szybkość utleniania nienasyconych kwasów tłuszczowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Może powodować raka pęcherza, raka odbytnicy, a czasem nowotwory tarczycy. Powoduje suchość skóry.

Aluminium – powoduje zaburzenia w strukturze i funkcjonowaniu komórek nerwowych, szczególnie mózgu. Może przyczyniać się do rozwoju choroby Alzheimera – choroby zwyrodnieniowej, która niszczy komórki w ośrodkowym układzie nerwowym związane ze zwiększonym poziomem glinu w tkance nerwowej i płynach ustrojowych. Jest to nieodwracalny proces, ponieważ komórki nerwowe nie są w stanie zrekonstruować i odbudować.

Haloformy – związki te są bardzo toksyczne i mają szeroki wpływ na organizm ludzki, a większość z nich jest silnie rakotwórcza i mutagenna.

Kadm – gromadzi się głównie w wątrobie, nerkach, trzustce, tarczycy, kościach i włosach. W nadmiernych ilościach uszkadza mięsień sercowy i działa rakotwórczo. Ponadto kadm powoduje zmiany w funkcjonowaniu szpiku kostnego, zaburzenia układu nerwowego, nadciśnienie i deformację kości i szkieletu.

Pestycydy – mogą powodować osłabienie mięśni, uszkadzać centralny układ nerwowy, najczęściej funkcje mózgu, szczególnie w sferze psychiki, spowalniają proces myślenia i osłabiają pamięć. Wiele pestycydów przypisuje się działaniu rakotwórczemu i mutagennemu oraz uszkodzeniu układu nerwowego. Najbardziej wrażliwe narządy na rakotwórcze pestycydy są wątroba i nerki.

Herbicydy – mają negatywny wpływ na krew i układ nerwowy.

Hormony – przenikające do hormonalnych środków antykoncepcyjnych utrudniają płodność i feminizują mężczyzn.

Posty powiązane

Zostaw komentarz