Pro ECO Life Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Winterize Your Water Filter System In Schaumburg

Zbliżają się święta i wieją zimowe wiatry, wiele osób wybiera się tam gdzie cieplej. Podczas gdy możesz opalać się na plaży przez miesiąc, twój dom wciąż jest dotknięty przez przenikliwe zimno. Jeśli planujesz spędzić urlop na dłuższy czas, zawsze upewnij się, że Twój dom jest odpowiednio zimowany, aby zmniejszyć ryzyko zamarznięcia wody w rurach i pęknięcia. Nikt nie chce wracać do domu z relaksujących wakacji, aby znaleźć tego rodzaju szkody czekające na nich.

Rury, które są najbardziej narażone na zamarzanie z powodu niskich temperatur, znajdują się w nieogrzewanych wnętrzach, takich jak piwnice, strychy, garaże, a nawet ściany zewnętrzne. Co gorsza, jeśli rury zamarzną, może to spowodować uszkodzenie systemu wodnego odwróconej osmozy. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoje rury nie będą najbardziej dotkliwe, i jak utrzymać system filtrów wody w szczytowym stanie.

Izolacja – za jedyne 50 centów za stopę liniową możesz dodać izolację do rur, która zapobiegnie ich zamarznięciu. Jeśli jest to zbyt duży projekt, aby go teraz rozwiązać, możesz również dodać izolację do strychów i piwnic. Pamiętaj, aby sprawdzić drzwi, okna, gniazdka elektryczne i miejsca, w których rury wychodzą ze ścian pod kątem szczelin lub pęknięć. Powinny być natychmiast uszczelnione uszczelnieniem lub najlepiej izolowane.

Termostat – Jeśli planujesz wyjść z domu na dłuższy czas w chłodne dni, upewnij się, że termostat jest ustawiony nie niżej niż 55 stopni.

Drzwi – Szafki kuchenne i łazienkowe (tam, gdzie znajduje się instalacja wodno-kanalizacyjna) powinny być otwarte, aby ciepłe powietrze mogło wokół nich krążyć. Jest to szczególnie ważne, jeśli zlew znajduje się na ścianie zewnętrznej.

Kapanie wody – jeśli podejrzewasz, że temperatura może spaść poniżej zera podczas nieobecności, możesz nawet włączyć wszystkie krany, aby powoli kapały. To ociekanie utrzyma przepływ wody, aby nie osadzała się w rurach i nie zamarzała. W zależności od długości podróży łatwiej jest po prostu wyłączyć wodę w domu.

Wyłącz wodę – Chociaż nie jest to idealne miejsce na weekendowy wypad, jeśli nie ma cię przez dłuższy czas, może być warto wyłączyć wodę w domu i upewnić się, że rury są spuszczone. Aby upewnić się, że rury są opróżnione, po odcięciu wody odkręć wszystkie krany i węże, aż nic więcej nie wyjdzie. Jeśli zdecydujesz się nie odcinać wody, koniecznie sprawdź pompę ściekową i upewnij się, że działa poprawnie.

Przyjaciele i rodzina – w przypadku dłuższych podróży możesz poprosić przyjaciela lub członka rodziny, aby okresowo zatrzymywał się i upewniał się, że rury nie zamarzają oraz aby dom był zamknięty. Jest to świetny pomysł, ponieważ jeśli pojawi się problem, może on powiadomić Cię natychmiast, zanim spowoduje zbyt duże szkody.

Systemy filtrów do wody – W zależności od typu systemu niektóre osoby wolą również osuszyć swoje systemy filtrów do wody jako dodatkowy środek ostrożności. Opróżniają zbiorniki, usuwają filtry, aby umożliwić im opróżnienie, a nawet odłączenie urządzenia od głównego źródła wody.

Bez względu na to, co czujesz się komfortowo, zawsze dobrze jest postępować zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi zimowania, aby uchronić dom przed obrażeniami spowodowanymi pęknięciem rur. Jeśli masz pytania dotyczące dalszej ochrony systemów odwróconej osmozy, zawsze warto skontaktować się z samą firmą i poprosić o zalecenia dotyczące ochrony ich urządzenia. Im więcej się teraz zajmujesz, tym mniej musisz się martwić na wakacjach.

Masz pytania dotyczące tego, jak działa nasz system filtracji? Skontaktuj się z ProEcoLife już dziś pod numerem 312.889.8888, aby porozmawiać z naszym niesamowitym personelem!

Comments (1)

Awesome post! Keep up the great work! 🙂

Zostaw komentarz