Pro ECO Life Blog


You will find a lot of interesting and useful knowledge which we would like to share with pleasure.
Useful tips, curiosities from our work, news, and much more.

Conserve Water, Save Money

Używanie czystej wody do picia, mycia żywności, sprzątania domu, mycia siebie lub prania swoich ubrań to najlepszy krok, jaki możesz zrobić, aby poprawić jakość życia. Co jeśli możesz oszczędzać pieniądze za każdym razem, gdy używasz czystej wody?

Oczywiście w naturalny sposób oszczędzasz pieniądze na wodach butelkowanych, które nie spełniają swojego zadania, a brud zanieczyszczonej wody nasyca twoje ubrania i sprawia, że ich kolory blakną lub przechodzisz przez niezliczone środki czyszczące, próbując wyeliminować gromadzenie się brudu w prysznicach i zlewach. Twój system wodny Pel75 już w tym pomaga, ale istnieje sposób, aby zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, obniżając rachunki za wodę.

Oto kilka wskazówek, jak zatrzymać marnowanie cennej wody…

  • Wyłącz krany! Może się to wydawać oczywiste, ale czasami zostawiamy wodę płynącą podczas zmywania naczyń lub mycia zębów. Po prostu zamykając kran, gdy myjemy naczynia lub szorujemy zęby, możesz zaoszczędzić setki galonów wody miesięcznie.
  • Sprawdź hydraulikę! Po pierwsze sprawdź szczelność. Powolne kapanie lub nieszczelne toalety mogą marnować 20 do 200 galonów KAŻDEGO DNIA. Upewnij się, że rury ciepłej wody są izolowane, aby zmniejszyć straty wody podczas oczekiwania na ciepłą wodę. Sprawdź również termostat podgrzewacza wody i upewnij się, że nie jest ustawiony zbyt wysoko. Może to zmarnować tonę wody i energii, ponieważ woda musi często zostać schłodzona zimną wodą, zanim będzie mogła być kiedykolwiek użyta.
  • Uaktualnij swoją pralkę! Starsze pralki zużywają bardzo dużo wody. Inwestowanie w nowszy model, na przykład w maszynę z gwiazdką energetyczną, pozwala zaoszczędzić prawie 40% procent zużytej wody. Nabierz nawyku prania tylko wtedy, gdy masz pełne obciążenie. Czekając, aż będą pełne, możesz zaoszczędzić prawie 1000 galonów miesięcznie.
  • Skróć swój prysznic! Nawet skrócenie czasu spędzanego pod prysznicem o jedną lub dwie minuty może zaoszczędzić nawet 150 galonów miesięcznie. Możesz ograniczyć liczbę kąpieli i wziąć prysznic. Wanny mogą zużywać do 70 galonów wody w porównaniu do 20 pod prysznicem.
  • Bez płukania! W przypadku nowszych modeli zmywarek nie jest konieczne wstępne płukanie naczyń. Po prostu zeskrob i załaduj! Kiedy przychodzi czas na rozmrażanie jedzenia, nie bierz go pod gorącą wodą w zlewie. Niech rozmrozi się w lodówce – trochę wstępnego planowania może zaoszczędzić gotówkę!

Istnieje wiele innych sposobów oszczędzania wody w domu, ale dzięki tym prostym sztuczkom możesz zużywać mniej i utrzymywać niskie rachunki za wodę. Poza tym, czy po zainstalowaniu systemu oczyszczania wody z odwróconej osmozy nie wolałbyś cieszyć się świeżą, czystą wodą, niż patrzeć, jak ścieka w błoto?

Masz pytania dotyczące tego, jak działa nasz system filtracji? Skontaktuj się z ProEcoLife już dziś pod numerem 312.889.8888, aby porozmawiać z naszym niesamowitym personelem!

Posty powiązane

Zostaw komentarz