Pro ECO Life Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

High temperature

Czas letni to czas na zastanowienie się nad zapobieganiem odwodnieniu i chorobom związanym z upałem. Czy wiesz, że około 318 Amerykanów umiera co roku z powodu chorób związanych z upałem, zgodnie z Centers for Disease Control? Smutnym faktem jest to, że większości tych zgonów można było zapobiec, gdyby ofiary lepiej zrozumiały realia odwodnienia i chorób związanych z upałem.

Regularne ćwiczenia, często wykonywane na zewnątrz, są tak samo ważne w upalne miesiące lata, jak w chłodniejsze pory roku.

Niestety zajęcia na świeżym powietrzu często narażają ludzi na poważniejsze ryzyko odwodnienia, co może prowadzić do innych chorób związanych z upałem, w tym do wyczerpania cieplnego, udaru cieplnego, aw ciężkich przypadkach do śmierci. Miliony Amerykanów są narażone na choroby związane z upałem, ale ryzyko to znacznie wzrasta w czterech segmentach naszej populacji. Do najbardziej zagrożonych należą:

Dzieci – kiedy nadchodzą letnie wakacje ze szkoły, większość dzieci spędza dużo czasu na świeżym powietrzu. Ponieważ dzieci mają większą powierzchnię w stosunku do masy ciała, często zyskują ciepło szybciej niż dorośli, gdy temperatura powietrza na zewnątrz jest wyższa niż temperatura ciała.

Sportowcy i ćwiczący – ludzie, którzy spędzają godziny na treningach i rywalizowaniu w gorącym letnim słońcu, często nie mają wystarczającego spożycia płynów, aby zrekompensować utratę płynów spowodowaną ich działalnością.

Pracownicy zewnętrzni – pracownicy, tacy jak architekci krajobrazu, ekipy budowlane, policjanci, pracownicy pocztowi i inni, którzy spędzają większość dnia w upale, często nie mają czasu na przerwy w łazience ani na picie płynów. W rezultacie pracownicy ci mogą nie spożywać wystarczającej ilości płynów w ciągu dnia pracy.

Osoby starsze – istnieje wyraźna granica między tym, jak ciepło wpływa na większość dorosłych, a tym, jak wpływa ono na osoby starsze w głębszy sposób. Dla seniorów niezwykle ważne jest, aby ćwiczyć stopniową aklimatyzację do ciepła, kładąc nacisk na nawodnienie.

Posty powiązane

Zostaw komentarz